Başkonsolosun Mesajı

Kıymetli Vatandaşlarım, Saygıdeğer Kanadalılar,

Türkiye Cumhuriyeti’nin Vancouver şehrindeki ilk Başkonsolosu olarak atanmış bulunmaktan büyük bir gurur duyuyorum. Görevime 15 Eylül 2015 tarihinde başladım.

Başkonsolosluğumuz görev bölgesi, British Columbia, Alberta, Yukon, Northwest Territories ve Saskatchewan Eyaletlerini kapsamaktadır. Başkonsolosluğumuzun kurulmasıyla birlikte Kanada’nın batı yakasında yaşayan vatandaşlarımıza erişmeyi ve ekonomik anlamda taşımakta olduğu büyük değeri devamlı güçlendiren bu bölge ile ülkemiz arasındaki mevcut ilişkileri her alanda sağlamlaştırmayı hedefliyorum.

Öncelikli hedefim, sizlere hızlı ve kaliteli bir şekilde hizmet sunabileceğimiz Başkonsolosluk ofisini kurmaktır. Bu amaçla, tüm mesai arkadaşlarımla birlikte yoğun bir çaba sarfettiğimizi ve mümkün olan en süratli şekilde gerekli yasal süreçleri tamamlama gayreti içinde hareket ettiğimizi özellikle ifade etmek isterim.

Başkonsolosluk olarak arzumuz, görev bölgemizdeki tüm vatandaşlarımıza ve ülkemizle ilgili bilgi edinmek isteyen Kanadalılara erişmektir. Bu doğrultuda sizlerle temas kurabilmek amacıyla geleneksel çalışma usüllerinin yanısıra günümüzün en önemli iletişim araçları haline gelen sosyal medya araçlarından da istifade etmeye çalışıyoruz. Bizlere, Başkonsolosluğumuzun telefonları, internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden ulaşmanızı, olabilecek talep ve beklentilerinizi iletmenizi istirham ediyorum.

Güzel ülkemiz, Kanada’nın batı bölgelerinde maalesef yeterince tanınmamaktadır. Ülkemizin, kültürümüzün, tarihimizin, mutfağımızın ve insanımızın tanıtımı Başkonsolosluğumuzun başlıca görevleri arasındadır. Bu görevimizi ifa ederken sizlerin de katkılarını almaya, görüşlerini dinlemeye hazır olduğumuzu bilmenizi isterim. Başkonsolosluğumuzun, özellikle Türk-Kanada topulumuyla güçbirliği yaparak faaliyet göstermesinin önem taşıdığını düşünüyorum. Çalışmalarımızı bu düşüncelerle yürütürken sizlerden alacağımız desteğe de güveniyorum.

Tüm Başkonsolosluk çalışanları adına sizlere saygı ve selamlarımı sunuyorum.